Jak przeżyć miesiąc za 300 zł. Drugi tydzień skończony.

W pierwszym tygodniu wydałem 25 zł. To całkiem niezły wynik, ale liczyłem na wiecej. W drugim również nie było łatwo, zwłaszcza, że doszły inne zakupy.

W drugim tygodniu postanowiłem obkupić się w chemię, trafiając do Rossmanna. To trochę nadwyrężyło mój budżet.  Trafiłem  na szczoteczkę do zębów (na 6 tygodni) za ok. 3 zł, za podobną kwotę kupiłem pastę.  Przeliczając na czas  wychodzi to ok. 4 zł/miesiąc i taką wartość przyjąłem.

Papier toaletowy „gorszego sortu” w tym samym sklepie 8 rolek za 3,5 zł. Starczą mi na miesiąc.

Mydło w płynie, żel pod prysznic i szampon w jednym (w sam raz dla faceta) udało mi się trafić za 3 zł. Na miesiąc będzie ok.

Wreszcie dezodorant za 4,5 starcza na półtora miesiąca (3 zł/miesiąc).

Do tego płyn do naczyń (0,8 zł/miesiąc), proszek do prania (0,5 zł/pranie/8 prań w miesiącu= 4 zł), jakaś chemia do czyszczenia 1 zł/miesiąc.

Łączne wydatki na chemię wyniosły miesięcznie 18,30 zł (tutaj przeszacowałem wydatki zakładając 35 zł) i przypisałem je właśnie do 2 tygodnia.

Woda i prąd wyszły na podobnym poziomie jak w pierwszym (1 zł woda, 3 zł prąd).

Jedzenie. W tym przypadku we znaki dało się zmęczenie materiału, ale mam też wrażenie, że żołądek trochę mi się skurczył. Potrafiłem przeżyć cały dzień (niezbyt aktywny) na porcji 1 kg treściwej potrawy (np. ziemniaków i chleba z dżemem). To oznacza, że jestem w stanie zejść nawet do 800 kalorii dziennie. Tak się oczywiście nie da bez przerwy. Staram się utrzymywać następujący reżim.

Śniadanie. Kanapki z dżemem.

II śniadanie. Owoce.

Obiad. Cukinia smażona.

Podwieczorek. Owoce.

Kolacja. Ziemniaki lub pizza na patelni.

Ponieważ ziemniaki, cukinię, dżem i owoce mam swoje kupuję tylko chleb i składniki na pizzę. Chleba zużywam tygodniowo za 4 zł.  Pizza to ok. 1,5 zł/dzień.  W ten sposób drugi tydzień dałem radę przeżyć za 10 zł (pizza była 4 razy).

W tym tygodniu miałem szczęście. Znowu wziąłem 1 dzień urlopu, a drugi dostałem od pracodawcy gratis (za 15 sierpnia). Czyli w pracy byłem 3 razy. Tym razem stale na rowerze.

Wydatki drugiego tygodnia to zatem: 18,3 zł za chemię, 10 zł za jedzenie, 4 zł za media – razem 32,30 zł.

Bilans 2 tygodni wyniósł 57,30 zł.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *