Jak dobrze kupić nieruchomość. Który miesiąc jest najlepszy na zakup nieruchomości?

Najważniejsze napisze od razu. Nie znam żadnych wyników badań na ten temat. Udzielając odpowiedzi, kieruję się tylko dwoma przesłankami – zmianą cen wywoławczych w internecie i własnymi doświadczeniami.

Generalnie najniższe ceny nieruchomości są na jesieni. Dotyczy to zarówno mieszkań wakacyjnych, co zrozumiałe, mając na uwadze sezonowość korzystania z nich, jak i lokali mieszkalnych (ludzie wolą przeprowadzać się na wiosnę).

Z miesięcy jesiennych, gorszy jest wrzesień (zwłaszcza w miastach studenckich), lepsze październik i listopad. Dlatego ja staram się dokonywać zakupów właśnie wtedy. Poniżej dodatkowe czynniki przemawiające za transakcjami jesiennymi.

Czas na remont. Ekipy budowlane mają najwięcej pracy w lecie i na wiosnę. Zimą i jesienią budowy często zamierają. Łatwiej o wykonawcę i negocjację ceny.

Zmotywowani sprzedawcy.  Wielu chce pozbyć się domu, mieszkania zanim zacznie się sezon grzewczy, czas odśnieżania, grabienia liści itp. Jeśli nie mają pieniędzy, przeraża ich perspektywa zimy w niedogrzanych murach.

Czas na papierologię. Kupując działkę na jesieni, mamy szansę na załatwienie wszystkich formalności budowlanych do wiosny (zwłaszcza gdy wybierzemy projekt gotowy).

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *