Fotel.

Dzisiaj będzie krótki wpis o sprzęcie domowym – fotelu. Kupiła go żona „milionera z sąsiedztwa”. Czytajcie.

Cz wiesz ile kosztuje  fotel? Trzeba pójść do sklepu i sprawdzić. Nie jestem fanem mebli, ale wykonałem taki ruch. Porozmawiałem tez z koleżankami-dekoratorkami. Cena waha się od ok. 350 zł do kilkunastu tysięcy. Moja znajoma, zarabiająca ok. średniej krajowej miesięcznie ostatnio wzięła na kredyt modne obecnie pikowane fotele (4 szt.) w cenie 2000 zł każdy. Rata – 200 zł przez 5 lat.

A co robi żona milionera, mającego majątek ok. 20 mln zł, zarabiającego rocznie ok. 1 mln? Idzie do sieciówki, znajduje fotel za 850 zł i… czeka na promocję. Po pół roku cena zostaje obniżona do 450 zł.  Wtedy kupuje. Jej komentarz. Trzeba być szalonym, żeby dać za zwykły fotel 850 zł.

To samo robi z szafą. Przychodzi majster – wiedząc, że ma do czynienia z milionerką, podaje cenę – 4000 zł. A ona idzie do Jyska  i kupuje podobną za …. 1200 zł.  Nie musi tego robić, ale… między innymi dlatego stoi w tym finansowym miejscu, w którym stoi.

 

4 przemyślenia nt. „Fotel.”

 1. To co opisałeś bardzo często obserwuję wokół, u znajomych, sąsiadów itd. Im niższy dochód i większe obciążenia z tytułu kredytów czy innych zobowiązań, tym bardziej wystawne życie i droższe gadżety lub wyposażenie wnętrz. Z kolei osoby, które z racji posiadanych finansów stać na takie zakupy, często postępują jak opisana przez Ciebie milionerka, ale właśnie może dlatego ich stać?
  Zmienialiśmy ostatnio z żoną jedno z aut. Znajomi nie mogli pojąc dlaczego kupiłem w styczniu 2021 auto wyprodukowane w kwietniu 2020 i zarejestrowane na dealera w grudniu 2020 r. (przebieg zerowy, auto na placu importera, rejestracja w starym roku po ro aby wyrobić cele sprzedażowe). Nie ważne dla nich było, że zapłaciliśmy 73 tys. zł a nie 90, ważniejsze było, że przecież kupione auto jest ‚używane’ i będę drugim właścicielem w dokumentach…a ja naiwny planując zakup specjalnie czekałem na przełom roku i takie ‚perełki’.
  Natomiast w przypadku mebli dochodzi jeszcze jeden aspekt – ich jakość, która często idzie w parze ze wzrostem ceny (oczywiście jeżeli ten wzrost nie wynika tylko z metki, popularności na blogach i inncyh instagramach).

  1. Połączenie wystawnego trybu życia z osiągnięciem bogactwa jest możliwe tylko w przypadku b. wysokich dochodów, które osiąga niewielki procent (a może i promile) populacji.
   Ta milionerka z mężem zaczynali od wynajętego mieszkania i pracy dla kogoś. Potem założyli pierwszą firmę i… już poszło. Dlatego tak cenią każdy grosz, żeby móc zainwestować.
   A co do samochodów i znajomych. Znam paru ludzi z grupy „wysoki dochód z pracy, niski majątek” – wszyscy bez wyjątku zmieniają często samochody, na takie z aktualnego rocznika. Z drugiej strony, opisywany przeze mnie milioner trzyma auta po 6-7 lat i bierze takie, które przez krótki czas używał dealer za cenę 30% niższą od katalogowej. Twój wybór – auto nowe, ale już zarejestrowane przed końcem roku jest jeszcze bardziej optymalny.

 2. Auto hybrydowe to rowniez ciekawy pomysl na oszczedny pojazd. Jak hybryda, to oczywiscie Toyota, ktora produkuje najwiecej tego typu pojazdow na swiecie. Nasz wybor to hybrydowa Camry, pojazd nieoferowany w Europie. Czy duza benzynowa Toyota moze byc oszczedna? Ten model swiadczy o tym, ze tak.

  1. Teraz Camry jest oferowana w Polsce. Widziałem jej testy – w trasie sprawdza się znakomicie (jeśli chodzi o wygodę i spalanie).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *