Ile kosztuje utrzymanie domu? TV.

Posiadanie w domu telewizora nie jest podstawową potrzebą. Przynajmniej ja wcale nie oglądam telewizji. Ale zostałem przegłosowany. Są w domu amatorzy bajek, komedii romantycznych i wydarzeń sportowych. Cóż było robić. Wykupiłem abonament. Ile zatem to kosztuje?

Przez wiele lat mieszkałem w kamienicach w centrum miasta. Istniała tam sieć TV kablowej, w której podstawowy pakiet kosztował ok. 20 zł, a nieco lepszy 40 zł. Teraz z rozwieszonych ogłoszeń widzę, że ceny wiele się nie zmieniły.

W domku jest jednak inaczej. Nie ma kablówki. Pozostaje tylko albo naziemna TV   albo antena satelitarna.  Ja byłem zwolennikiem tej pierwszej, bo nic nie kosztowała i wydawała się najprostsza w instalacji. Ale jak napisałem wcześniej, przegłosowano mnie. Podstawowy pakiet satelitarny kosztuje 20 zł. Nie ma w nim zbyt wiele, różni się od oferty TV naziemnej, zawierając 2 kanały z bajkami, jeden sportowy, jeden motoryzacyjny i kilka takich, które ogląda moja żona. Jak wielokrotnie pisałem, mój syn jest sportowcem, a więc chciał oglądać rozgrywki ligi mistrzów w swojej dyscyplinie. Oznaczało to konieczność wykupienia dostępu do określonego kanału sportowego, mającego prawa do transmisji – efekt abonament wynoszący 62 zł/miesięcznie.

Ponieważ syn wyjechał do internatu już w styczniu zrezygnuję z droższej opcji, aby płacić za podstawowy – czyli 20 zł.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *