Wakacje w Chorwacji. Szacunkowe koszty tygodnia w ciepłym klimacie.

W tym tygodniu miała być dalsza część wpisów o księgach wieczystych, ale wróciłem właśnie z wakacji i postanowiłem na gorąco 😉 opisać swoje wydatki.

To był już mój drugi wyjazd w to samo miejsce – do Senja, położonego w Chorwacji, a precyzyjnie w regionie Kvarner.  Zwabiło mnie tam jedno – to podobno najchłodniejsze miejsce nad Adriatykiem. Nie przepadam za upałami, więc brzmiało zachęcająco.  Dwa lata temu nie trafiłem najlepiej – temperatury zbliżały się do +40 stopni. W tym roku miało być „normalnie” i udało się.  W ciągu dnia było ok. 27-31 stopni, a w nocy „tylko” 18-22 stopnie.

Ponieważ jednak to nie blog meteorologiczny, a o finansach osobistych, wracam do rzeczywistości – kosztów wyjazdu.  Od razu powiem, że wybrałem wersję budżetową – dojazd samochodem, nocleg w apartamencie, żywienie własne (uzupełniane w markecie na miejscu). Skutek – ten  tygodniowy wyjazd kosztował mniej więcej tyle samo, co zeszłoroczny do Kotliny Kłodzkiej ok. 3.500 zł za 5 osób + koszt jedzenia wziętego z Polski (częściowo pożarte w drodze).  Porównując  do znalezionych w internecie kosztów, to jadąc jako „duża rodzina” zmieściliśmy się w kosztach dla przeciętnej trójki.

Szczegóły wkrótce.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *