Ile kosztują ubrania w sklepie … i za ile można je kupić?

Dzisiaj podzielę się z Wami doświadczeniem moich sobotnich zakupów. Nie przepadam za kupowaniem ubrań. Uczciwie mówiąc, jak większość facetów, chodzenie po galeriach potwornie mnie nudzi. Czasami jednak trzeba.

Pod koniec roku przypada u mnie konieczność uzupełnienia garderoby, a nadchodzące Święta są doskonałym pretekstem. Stale wymieniany element mojego stroju stanowią eleganckie. Co roku kupuje 5 nowych. Takie zakupy stały się refleksją do kolejnego wpisu.

Miejscem zakupu koszul jest pobliski outlet – sklep wyprzedażowy  firmy Wólczanka – najbardziej znanego polskiego producenta. Firma ta ma dwie linie produktów: podstawową o nazwie Wólczanka, oraz lepszą o nazwie Lambert. Koszule z tej pierwszej kosztują w cenach regularnych ok. 200 zł, tej drugiej ok. 300 zł.  Nie jestem szalony, aby za 5 koszul zapłacić 500-1500 zł. Szczerze mówiąc, nawet połowę tej sumy uważam za przesadę. Ile zatem płacę?

Ostatni rachunek za 5 koszul (4 Wólczanki i 1 Labert) wyniósł 180 zł. Składały się na niego następujące pozycje (uszeregowane od najtańszych):

  • nr 1 – 7 zł, przeceniona z 200 zł (!!!),
  • nr 2 –  16 zł, przeceniona z 200 zł,
  • nr 3 – 28 zł, przeceniona z 200 zł,
  • nr 4  – 40 zł, przeceniona ze 150 zł,
  • nr 5 – 90 zł, przeceniona z 300 zł.

Wszystkie nabytki były oryginalnie zapakowane, z metką. Najdroższa z koszul została sprzedana za 30% pierwotnej ceny, a najtańsza za 3,5 % początkowej wyceny.  To nie był żaden second-hand, lecz zwykły sklep wyprzedażowy. Pomyślcie o tym, zanim zdecydujecie się na zakup ubrań w tzw. cenie regularnej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *